عوامل مشکل آفرین (بخش۲)

عوامل مشکل آفرین (بخش۲)

 

ایستادگی و بی حرکتی

 

دومین مشکلی که گاهی نیاز به احساس ایمان و اطمینان به بار می آورد این است که مارا ایستا و بی حرکت می کند. چه بسا کسانی که سالهاست قصد دارند در زندگیشان تغییراتی ایجاد کنند اما هیچ حرکتی نمی کنند . آنان با وجود اینکه می دانند چه را باید تغییر دهند و چرا و چگونه باید این کار را بکنند ، همچنان دست روی دست گذاشته اند و ایستا و بی حرکت مانده اند . به چه دلیل ؟ به دلیل ترس از ناشناخته . ترس از چه ؟ آفرین! از نا مطمئن بودن . به همین دلیل است که باید شک و تردید و عدم اطمینان را یارو یاور خود نگردانید .

اگر بیاموزید از نامطمئن بودن لذت ببرید ، اگر بتوانید همین حالا خودتان را در این حالت قرار دهید و در دل بگویید « لازم نیست همه ی راه چاره ها را بدانم و از همه چیز یقین داشته یاشم . من برای کشف کردن آماده هستم » آنگاه بسیار توانمند خواهید شد ، زیرا راهکارهایی که در زندگیتان به دنبالشان هستید و گامهایی که باید به سوی مراحل بعدی بردارید در قلمرویی نا شناخته نهفته است . با این توضیحات حدس میزنم متوجه شده اید که داشتن احساس ایمان و اطمینان ، با درد و ناراحتی مترادف نیست ، بلکه در مواقعی میتوان سرچشمه لذتی بی پایان باشد.

123

شما باید قدم های ابتدایی را بردارید هر چند کوچک ولی قدم ها را بردارید تا زمانی که قدم ها را برنداشته اید مسیری برای شما باز نخواهد شد.

بعضی ها میگویند ما باید اول همه چیز را کامل کنیم و بعد حرکت کنیم چنین افرادی هیچ وقت شروع نخواهند کرد.

اگر ناسا هم چنین طرز فکری داشت هیچ وقت موفق نمی شد. ناسا هم اولین قدم ها را برداشت و اینقدر سعی و خطا کرد تا بلاخره توانست فضانورد به فضا بفرستد و حتی در این مسیر سعی و خطا جان تعدادی از فضا نوردان خود را بر اثر اشتباه بچه گانه از دست داد.

پس شروع کنید و منتظر نباشید.

 

نویسنده و محقق:  مهندس مهدی عابدینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .