شرطی سازی ذهنی در قانون جذب

شرطی سازی ذهنی در قانون جذب

 

 شرطی سازی ذهن

 شرطی سازی به زبان ساده:

یک محرک مستقیم همراه با یک محرک بی اثر به یک شخصی ارائه می شود،در اثر تکرار این کار،محرک بی اثر به تنهایی می تواند نقش محرک مستقیم را ایفا کند.

آزمایش پاولف:

ایشان هر موقع می خواستند به سگ غذا بدهند،یک زنگی را نیز همراه غذا به صدا در میاوردند.مشخص هست که سگ با دیدن غذا بزاق دهانش ترشح می شود،ولی این ترشح بزاق دهان همراه می شود با صدای زنگ.

 

این آزمایش چندین بار تکرار شد و بعد از بار نهم، وقتی آقای پاولف صدای زنگ را به صدا در میاورد، فورا بزاق سگ ترشح می شد، یعنی بدون اینکه غذایی به سگ عرضه شود،تنها با شنیدن صدای زنگ بزاق دهانش شروع به ترشح کردن می کند.
در این مثال غذا بعنوان محرک مستقیم و صدای زنگ بعنوان محرک بی اثر محسوب می شود( چون صدای زنگ در ابتدا به تنهایی باعث تحریک بزاق نمی شود).

برای مدتی محرک بی اثر(صدای زنگ) همراه می شود با محرک مستقیم(غذا)، و بعد از مدتی، محرک بی اثر(صدای زنگ) تبدیل به محرک مستقیم می شود که باعث بروز پاسخ از سوی سگ می گردد.
نمونه هایی از قانون شرطی شدن را در زندگی روزمره می توان مشاهده کرد:

وقتی یک نفر آلوچه می خورد فورا بزاق شما تحریک می شود!!

وقتی یک نفر همیشه جوک تعریف می کند و می خنداند، فورا با دیدن این شخص لبخندی بر لب میزنید و …

قانون شرطی شدن مربوط به ضمیر ناخودآگاه هست

 

 و اما ترکیب قدرتمند قانون شرطی شدن و قانون جذب:

 در قانون جذب،همه چیز در ضمیر ناخوآگاه شخص خلاصه می شود، به این صورت که هر سیگنالی از ناخودآگاه ساطع شود،افراد و اتفاقاتی شبیه همان سیگنال به شخص مورد نظر جذب میشود. ( شرطی سازی ذهنی در قانون جذب- میلاد پاکار)

قانون جذب در مورد پول و ثروت:

احساسات انسان قویترین ارتعاشات را دارا می باشند،و قانون جذب نیز به احساسات انسان پاسخ میدهد.

اگر حس خوبی نسبت به پول داشته باشید، قطعا پول به زندگی شما جذب خواهد شد.

اکثر مردم وقتی پول را می بینند یک احساس حسرت و حس منفی در ناخودآگاهشان نسبت به پول ایجاد میشود. دلیل این موضوع چیست؟

 

کودکی را فرض کنید که پدرش پولی در دست دارد:

پدر:این پول چرک کف دست هست،پول زیاد باعث میشه انسان از خدا دور شود،برای پول در آوردن باید جون بکنی و مثل خر کار کنی و …

این حرفهای منفی در قالب محرک مستقیم هستند که احساسات کودک را منفی می کنند، کودک با شنیدن این حرف ها ناراحت می شود، و متاسفانه این احساسات منفی همراه می شود با کلمه پول و حتی با خود شکل پول.این موضوع به دفعات زیاد تکرار می شود و پول (محرک بی اثر) همراه می شود با حرف های منفی(محرک مستقیم برای کودک).

و بعد از مدتی خود واژه پول و یا خود اسکناس تبدیل به محرک مستقیم می شوند که به جای همان حرف های منفی باعث بروز پاسخ در کودک می شود.

یعنی کودک با دیدن و شنیدن پول فورا و ناخودآگاه دچار احساسات منفی می شود.

حال بر میگردیم به موضوع قانون جذب:

 

در قانون جذب اگر در مورد پول اندیشه و احساسات منفی داشته باشیم، به هیچ عنوان نمی توانیم ثروتمند شویم، تمام ثروتمندان عاشق پول بودند که این موضوع باعث جذب پول به زندگی آن ها شده است.

متاسفانه اکثر مردم دچار شرطی شدگی در مورد پول هستند و با دیدن پول احساسات منفی در آنها ایجاد می شود و این موضوع کاملا ناخودآگاه هست.

حال شما فرض کنید فردی می خواهد با استفاده از تجسم و تصویر سازی به خلق رویای ثروتمند شدنش طبق آموزه های قانون جذب بپرداز.

در تجسم،خود را غرق در پول و اسکناس می بیند و سعی می کند شاد باشد و احساس خوبی ساطع کند در موردپول،ولی متاسفانه چون ذهن این شخص در مورد پول دچار شرطی شدگی منفی شده است، هر چقدر پول را تجسم می کند باز هم در ناخودآگاه احساسات منفی ایجاد می شود،که یاد آورد حرفهای اطرافیانش در مورد پول هست که می گفتند، پول بد هست، پول انسان را از خدا دور می کند، پول چرک کف دست هست و … یعنی بلافاصله وقتی در ذهن پول را تجسم می کند،این پول مساویست با ایجاد احساسات منفی در ذهن شخص. مانند وقتی که بزاق دهان سگ،فقط با شنیدن صدای زنگ ترشح می شد.( موسسه اسرار ذهن)

 

در اینجا این مورد را مطرح می کنم که:

شرطی سازی ذهنی بسیار فراتر از اراده و عقل بشر هست.

می توانید این موضوع را به راحتی تست کنید:

به یکی از دوستان خود بگویید در مقابل شما چندتا آلوچه ترش نوش جان کند!!

حالا سعی کنید با اراده خود جلوی ترشح شدن بزاق دهانتان را بگیرید.

خواهید دید که هر چقدر تلاش میکنید، بزاقتان بیشتر ترشح می شود!!!

 

 اکنون می خواهیم از این قانون قدرتمند در حیطه قانون جذب ثروت استفاده کنیم:

 شما باید شرطی شدگی هایی که از دوران کودکی در مورد پول و ثروت در ناخودآگاه ذخیره شده را حذف کنید و به جای آن یک نمونه شرطی شدن مثبت جایگزین کنید.

تنها کاری که باید اینجا بدهید این است که روزهای خوب، اتفاقات خوش آیند، حرفهای مثبت را با پول همراه کنید.

روزها و اتفاقات خوب در شما باعث ایجاد احساسات خوب می شوند و در واقع روزها و اتفاقات خوب حکم محرک مستقیم را برای شما دارند که تحریک کننده احساسات شما هستند.

حالا این محرک مستقیم همراه می شود با پول،چه اتفاق می افتد؟

آفرین بر شما،به مرور زمان پول در نقش محرک مستقیم ظاهر می شود که به تنهایی باعث بروز شادی و احساسات خوب می شود و اینجاست که طبق قانون جذب، پول و ثروت به زندگی شخص وارد می شود.( موسسه اسرار ذهن)

چون که برای ثروتمند شدن، باید احساس خوب نسبت به پول داشت.

 

تمرین کاربردی ایجاد احساس خوب نسبت به پول:

 

۱)شما در یک جمع و مکانی قرار دارید که فوق العاده شاد هستید،در این لحظه پولی را در دست بگیرید و یا در ذهن خود پول را تجسم کنید، و به شادی و احساسات مثبت خود ادامه دهید.

۲)وقتی در کنار عشقتان هستید و دارید از زندگی لذت می برید، نگاهی به پول بیاندازید.

۳)وقتی کتابی می خوانید و از درون احساس خوبی دارید، پول را در دست بگیرید و به احساسات خوب خود ادامه دهید.

در حالت کلی برای مدتی بصورت آگاهانه هر موقع احساس خوشایند و فوق العاده ای داشتید،پولی را در دست یا ذهن بیاورید و احساساتتان را همراه کنید با پول. ( شرطی سازی ذهنی در قانون جذب- میلاد پاکار)

این تمرین بی نظیری هست که وقتی موفق شدید در ناخوآگاه،پول را همراه با احساسات خوب شرطی کنید،می توانید اتوماتیک وارد به جذب پول و ثروت وارد شوید.

چون قانون جذب همیشه و همه جا جاری هست و فقط به احساسات و ارتعاشات هر شخص پاسخ می دهد و این نکته را در ذهن داشته باشید که بسیاری از ارتعاشاتی که از ما ساطع می شود به جهان هستی، بصورت نا خودآگاه هست ولی باز هم قانون جذب بصورت قدرتمند به این فرکانسهای ناخودآگاه ما پاسخ می دهد.   ( میلاد پاکار موسسه اسرار ذهن)

و موضوع بسیار زیبا اینجاست که وقتی شما در ذهن خودتان پول را نسبت به احساسات خوب شرطی کنید، بدون هیچ تلاشی، در هر لحظه فرکانس های خوب نسبت به پول از ناخودآگاه شما به کائنات فرستاده می شود و طبق قانون جذب، این موضوع باعث جذب پول و ثروت به زندگانی شما می شود.

 

جذب های ناخودآگاه یکی از فوق العاده ترین موارد در حیطه قانون جذب هست

 نویسنده و محقق : میلاد پاکار

 شرطی سازی ذهنی در قانون جذب در مجله شماره ۷۷ راز  صفحات ۴۰ و ۴۱ در تاریخ آبان ۱۳۹۴ به چاپ رسید

( شرطی سازی ذهنی در قانون جذب- میلاد پاکار)

 

22 دیدگاه برای “شرطی سازی ذهنی در قانون جذب

 1. محیا گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید ممکنه بگید شرطی شدن برای درس خوندن هم داریم یا نه؟
  مثلا ممکنه طرف رو هیپنوتیزم کنن و اون شرطی بشه روزی ۱۶ ساعت درس بخونه؟!؟!

 2. رضا گفته:

  سلام وعرض ادب.. در متن مقالتون فرمودین که ذهن سگ به زنگ شرطی میشه وبزاق دهنش راه میوفته اگر بعداز زنگ و راه افتادن بزاق ، صاحب آن غذایی جلوی او نگذاشت چه فایده؟ این اتفاق رو چطور تعبیر میکنید؟

  • میلاد پاکار گفته:

   سلام و درود.

   اگه به تعداد زیادی این کار تکرار بشه که بعد از ترشح بزاق هیچ غذایی به سگ داده نشه – بعد از مدتی ذهن سگ یاد میگیره که با صدای زنگ هیچ ترشح بزاقی انجام نده

 3. ندا میرزایی گفته:

  سلام خدمت آقای پاکار ميخواستم راجع به لیاقت داشتن بیشتر صحبت کنید ، یعنی من باید لیاقت داشتن اهدافم را داشته باشم یعنی چه جوری خودم رو لایق داشتن اون هدفی که دارم بدونم ، قدم اولش چی میتونه باشه؟

 4. حسین زاهدی گفته:

  ممنون از شما …عالی بود .به امید روزی که این مطالب از کودکی ب افراد سرزمینمان آموزش داده بشه

 5. بهرام گفته:

  سلام عالی بود متشکرم
  خدا حفطت کنه انشالله که خیرو برکت به زندگی شما وارد شود خیلی خیلی خیلی زیاد .

 6. لیلا گفته:

  باسلام وعرض ادب اقای پاکار من همیشه در فکرم فرمایشات شمارو قبول دارم ولی در دلم شک میکنم وباور نمیکنم با این اتفاقات پول جذب بشه واز این موضوع به شدت ناراحتم ودر هر کانال قانون جذب که وارد میشم نصف کاره ول میکنم خواهشمندم کمکم کنید خیلی این موضوع خسته ام کرده

 7. مریم گفته:

  سلام برجناب پاکارعزیز ممنونم بابت این مقاله عالی من هم مانند دیگر دوستان جواب خیلی از سوالات ذهنم را دریافت کردم واقعا من هم این انرژی ها و ارتعاشات مثبت رو از گفتار وآموزشهای شما درک می کنم و سپاسگزارم که این اطلاعات رو با این همه انرژی مثبت به ما می آموزید برای سلامتیتون دعا می کنم و امیدوارم به همه آرزوهاتون برسید که مارو هم با آموزشهاتون به آرزوهامون نزدیک می کنید

  • میلاد پاکار گفته:

   سلام و درود بر شما
   الان دقیقا مسئله شما چی هست؟
   لطفا اگه موردی رو فکر میکنین جای شک و شبه هست واضح و دقیق بفرمائین تا پاسخ بدم خدمتتون

   • مریم گفته:

    بزرگترین مسئله من این هست که همیشه احساس خود کوچک بینی داشتم و دچار اعتماد به نفس پایین درزندگی شخصی ام با همسرم که پرازانرژیهای منفی است مشکل دارم وقتی می گم انرژی منفی واقعا اینطوره دائم درگذشته دردناک خودش سیر می کنه که دوران کودکی وحشتناک و پرازخاطرات درد و رنج داشته و اکنون هم تقریبا با نصف بیشتر اقوامش قطع رابطه کرده ومن همیشه فکر می کردم آخر این چه طالعی هست که همسر من دارد که پدرو مادرش رو درکودکی و نوجوانی ازدست داده والان هم اقوامش باهاش نمی سازند وتازه این موضوع را درک کردم که ایشان افکار منفی دارد و همینها تمام اتفاقات بد رو برایش رقم زده و مشکل بنده هم باایشان دراین است که تقریبا جلوی همه آزادیهای منو می گیره و نمی گذاره من بادیگران معاشرت داشته باشم و به همین خاطر من دوست دارم استقلال مالی داشته باشم و جذب ثروت کنم تا بتوانم به بعضی از خواسته هایم برسم

    • میلاد پاکار گفته:

     سلام
     پیشنهاد میکنم که حتما و حتما به یک متخصص ان ال پی و هیپنوتیزم و یا روانشناس ماهر مراجعه کنین.
     ایشون باید تغییر کنن و اولین شرطش این هست که خودشون با تمام وجود خواستار تغییر باشند

     خود شما هم در طول روز تکنیک حباب آبی رنگ رو استفاده کنین و بدون توجه به رفتارهای همسرتون به اهداف و رویاهای خودتون تمرکز کنین و روی عزت نفس و اعتماد به نفس خودتون کار کنین
     شاد و موفق تر باشید

 8. جابراسدزاده گفته:

  عالی بود ومن هم مانند سایرین جواب سوالم را گرفتم.
  سپاسگزارم و ارزوی توفیقات روزافزون برایتان دارم.

 9. Mina گفته:

  مطالبتون واقعا عالیه پراز انرژی میشم وقتی گوش میدم یه وقتایی در در عین ناامیدی امیدوارم میکنیدموفق باشید

 10. حمیده گفته:

  سلام
  خیلی عالی بود چیزی که من بهش نیاز داشتم رو در این مقاله بدست آوردم چون من واقعا نمی تونستم درک کنم که چرا من نمی توم پولی رو که میخوام به زندگیم جذب کنم هرچند که تلاش زیادی میکنم من جوابم رو در این مقاله گرفتم و راهکار رو هم گرفتم خدایا شکرت
  ممنونم آقای پاکار عزیز.
  اینقدر با دل و جون مینویسی اینقدر با انرژی حرف میزنی که آدم باید به اون درک و پذیرشی که باید برسه واقعا میرسه.
  خدا قوت

 11. ماندانا گفته:

  استاد سلام من مدت زیادی نیست که با کانال وسایت اسرار ذهن اشنا شدم ولی می تونم بگم که توی مقالات وسخنرانیاتون یه ارتعاشی وجود داره که من تمام مطالب را با جان دل درک می کنم ومی فهمم با اینکه بعضی از این مطالب را از کتابها ومقالات دیگه خواندم ولی اینگونه درک نداشتم ویا اینکه اینقدر دقیق وباز توضیح نداده بودند شما بسیار سخاوتمند هستید که این طور آموزه هایتان را در اختیار ما میگذارید سپاسگزارم وبرایتان بهترین را از خدا طلب میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .