تابلو آرزوها و سیستم RAS قسمت دوم

تابلو آرزوها و سیستم RAS قسمت دوم

تابلو آرزوها و سیستم RAS

 حوزه ی مورد بررسی: قانون جذب و مهندسی ذهن

مخاطبان این تحقیق: اشخاص آشنا به قوانین جذب

هدف از تحقیق : کشیدن خط بطلان روی مباحث تئوری

منتشر شده : در مجله راز

قسمت دوم

 اما چگونه از تابلو آرزوها استفاده مطفاوطی کنیم تا تبدیل به آسانسوری شود که ما را به هدف خود نزدیک تر سازد؟

 نکته ای که هیچ کجا اشاره نمی شود، این هست که تابلو آرزوها نیاز به فعال سازی دارد به طوری که باید هر روز فعال بماند وگرنه هیچ نتیجه ی مثبتی ندارد و بلکه می تواند شخص را دلزده از اهداف خود کند.

 تنها راه فعال سازی سیستم تابلو آرزوها،این هست که باید هر عکسی حاوی محتوای احساسی شدیدی برای شخص باشد و نیز در صورت امکان عکس مربوط به هر هدف، هر هفته عوض شود تا تازگی آن حفظ گردد.

 با این کار ساده شما سیستم RAS خود را نسبت به تابلو آرزوها در حالت بیدار و فعال نگه می دارید و در این صورت محال است که نشانه های اهداف خود را مشاهده نکنید و در مسیبر نیل به اهداف تان قرار نگیرید،

فرض کنید، هدف من داشتن یک ۲۰۶ اسپورت سفید رنگ می باشد. من باید هر روز در ساعتی خاص، در مقابل این عکس بایستم و احساس عشق و لذت کنم از دیدن هدف خودم و حس مالکیت را نسبت به ماشین دلخواهم در خود ایجاد کنم.

این کار نباید متوقف شود. بلکه باید هر روز بهتر از دیروز تکرار شود. وقتی من هر روز احساس عشق و لذت می کنم از دیدن ۲۰۶ دلخواهم، قطعا این هدف من مهم و با ارزش می شود برای سیستم RAS و وقتی این اتفاق رخ داد، من در مسیر رسیدن به هدفم قرار می گیرم. و اولین نشانه آن، دیدن ۲۰۶ های زیادی در خیابان هست در حالی که قبلا ۲۰۶ های کمتری توجه من را جلب می کرد.

تابلو آرزوها

و راز بسیار مهم و کلیدی اینجاست که هر دفعه با دیدن ۲۰۶ در خیابان باید احساس عشق و لذت بی نهایتی را داشته باشم. با اینکار به سیستم RAS این را می فهمانم که واقعا داشتن این ماشین که یکی از اهدافم می باشد برایم بسیار با ارزش هست و همچنان بار احساسی هدفم را نگه می دارم و بلکه هر دفعه با دیدن اش آن را تقویت می کنم.

اما اگر با دیدن ۲۰۶ در خیابان، هیچ حسی نداشته باشم، این سیگنال را به RAS میفرستم که این ماشین برای من زیاد اهمیت ندارد و به این ترتیب، ارزش محتوای احساسی هدف، برایم روز به روز کمتر می شود. و برای مثال اگر در روز های ابتدایی حداقل ۸ بار ماشین ۲۰۶ در خیابان می دیدم، به مرور زمان این دفعات کمتر و کمتر می شود، این موقع هست که باید بدانید در حال دور شدن از هدفتان هستید و در واقع محتوای احساسی هدف تان در حال کم شدن هست.

و کار دیگری که می توانم انجام دهم، این هست که هر هفته عکس جدیدی از ۲۰۶ دلخواهم را روی تابلو آرزوها نصب کنم تا تازگی آن حفظ شود. با این کار هر روز با دیدن ان عکس، متوجه آن می شوم و احساس لذت می کنم از این بابت.

در حالت کلی برای فعال سازی تابلو آرزوها یا همان تابلو کائنات باید:

  • هر روز در یک ساعت مشخص و معینی به مدت چند دقیقه رو به روی آن بایستیم و با تمام وجود احساس عشق کنیم از دیدن عکس اهداف خودمان.
  • عکس های مختلفی برای یک هدف خود تهیه کنیم و هر هفته یکی از آن ها را روی تابلو قرار دهیم تا تازگی آن حفظ شود.

استفاده از تکنیک شرطی سازی برای تابلو آرزوها:

 هر روز سر ساعت خاص و مشخصی چند دقیقه ای را به تمرین و فعال سازی تابلو آرزوها بپردازید. یعنی رو به روی آن بایستید وبا تمام وجود احساس عشق و لذت کنید از داشتن اهداف خودتان و حس مالکیت در زمان حال را نسبت به اهداف تان در خود ایجاد کنید.

این تمرین را همراه کنید با شنیدن یک موسیقی شاد و لذت بخش.

در واقع وقتی شما همزمان با تمرین تابلو آرزوها به یک آهنگ لذت بخش گوش کنید ذهن شما این لذت را به تابلو آرزوها لینک خواهد کرد و این معادله در ذهن شما ایجاد می شود:

 آهنگ= لذت به همراه تابلو آرزوها       ⏪⏪⏪        تابلو آرزوها = لذت

با این کار شما یک ترفند خارق العاده ای را استفاده می کنید و یک احساس خوبی را نسبت به تابلو آرزوها و عکس هایی که در آن قرار دارند در ذهن تان ایجاد می کنید که باعث می شود بار احساسی بیشتری نسبت به آن داشته باشید.

در نهایت این را به یاد داشته باشید که صرف استفاده از تابلو آرزوها شما را به اهداف خودتان نخواهد رساند بلکه اصلی ترین و قدرتمندترین قانون حاکم در جهان هستی حرکت و جنبش می باشد.

شما باید اقدامات هوشمندانه و مدبرانه برای رسیدن به اهداف خود انجام دهید. و در کنار این اقدامات استفاده از تابلو آرزوها سرعت رسیدن به اهداف تان را چندین برابر خواهد کرد.

منتشر شده در مجله ی تخصصی راز. شماره ۸۰-آذر ۹۴

 نویسنده و محقق علوم ذهنی: میلاد پاکار

9 دیدگاه برای “تابلو آرزوها و سیستم RAS قسمت دوم

  1. Najmeh گفته:

    سلام . نوروز مبارک. من چند مدتی هست دارم مطالب کانال رو از اول میخونم . به قسمتی که سیر قهقرایی عشق رسیدم . ادامه مطلب لینک دادین که تو سایته ولی حذف شده چیزی نیست . میشه بزارین ؟
    ممنون از کانال و سایت فوق العادتون . شاد و سلامت باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .