بهش حق بده بدونه چی می خوای!

بهش حق بده بدونه چی می خوای!

قانون جذب،مطالب انگیزشی

 

تا حالا شده به این فکر کنی که از روزمرگی هات فرار کنی و بری دنبال علاقه‌هات؟

با چند نفر تا حالا مشورت کردی ؟

چند نفر تأییدت کردن ؟ چند نفر تکذیبت کردن ؟

چقدر با شنیدن نفی و تکذیب دیگران حتی نزدیک‌ترین آدمای زندگیت پا پس کشیدی و بی‌خیال همه چی شدی ؟

چقدر مصمم‌تر شدی برای اینکه بری دنبال علاقه‌هات ؟

اصلاً دلت می خواد واقعاً بری دنبال کاری که دوست داری یا فقط در حد یک فکر خوبه که گاهی بهش فکر کنی ؟

تا کی می خوای راهی رو ادامه بدی که مال تو نیست و فقط فرسودت می کنه ؟

تا کی می خوای با سردرگمی و بدون داشتن برنامه همینطوری زندگی کنی؟

شاید تا جایی که دیگه آرزوها و اهدافت یادت بره ؟ درسته؟ یا شاید هم تا جایی که یادت بره دیگه چه چیزهایی حالت رو خوب می کنه و چه چیز هایی خوشحالت می کنه ؟ نظرت چیه؟ شاید هم تا جایی که یادت بره حتی تو اوج خستگیت یه چیزی هست که می تونه دوباره حالت رو خوب کنه ؟

وقتی می خواهی از وابستگی هات فاصله بگیری اولش خیلی سخته .. داری از دایره امن خودت فاصله می‌گیری و میری جایی که پر از ترس و ناشناخته هاست و نمی دونی چیه!!

دقیقا مثل این می مونه که مدت ها زنجیری به پاهات بسته باشند و تو دیگه عادت کرده باشی به این موضوع و حالا که می خوای از شر این زنجیر ها رها بشی ترس تمام وجودت رو در بر می گیره!!

وقتی می خوای عادت هات رو ترک کنی و خلاف رفتارهای قبلیت عمل کنی همه انکارت می کنند، حتی اطرافیانت.حتی کسایی که همیشه کنارت بودن!! و شاید حرفای تکراری رو بشنوی مثلا:

کار تو نیست.دیوانه نشو. این کار ازت بر نمیاد. بیخیال بابا. این حرفا به تو نیومده!!!

اصلاً باید بهت بگن نمیتونی، باید تحقیرت کنند، باید مقابلت وایسند تا معلوم بشه،هدفت چقدر واست مهم و ارزشمنده! اصلاً هدف هست یا نه ؟هدف یعنی نباشه میمرم!

هرچقدر هدفت برات بزرگ و مهم تر باشه اطرافت پرمی شه از آدمای مخالف و بدون که این طبیعیه !

راهیه که خودت انتخابش کردی و حتی اگه نتیجه نده حداقلش این هست که همه تلاشت رو کردی و مسئولیتش رو خودت به عهده می‌گیری نه دیگران. و این یعنی جسارت اقدام کردن. یعنی اینکه جرات این رو داری که تنهایی تصمیمی بگیری و براش بجنگی.

منظورم سرکشی نیست، منظورم انتخاب یه راهه درسته که آخرش به خودت برای انتخابش ببالی.به این میگن هدف.یه هدف بی نظیر که حاضری براش بمیری.

اصلاً هدف باید جوری باشه که همه باهاش مخالفت کنند بجز قلبت که منبع احساسات توست.در واقع اصلا مهم نیست که دیگران چه برداشتی از هدفت داشته باشند.این تو هستی که در نهایت زندگی خودت رو می سازی. هدف تو فقط برای خودت مهم هست نه برای دیگران. پس به قلبت رجوع کن. ببین چی میگه بهت. صداش رو بشنو. همین صدا رو دنبالش کن.هرجا گیج شدی با مغزت آنالیزش کن ولی بازم با قلبت تصمیم بگیر.

بدون که با کوچترین قدم موثر و مثبت تو همه‌ی کائنات با تو همراه میشه چون از ته دلت یه چیزی رو درخواست کردی. در خواست قلبی یعنی اینکه تمام آدم ها و تمام ابزارها دست به دست هم میدن و به کمک تو میان. فقط کافیه با تمام وجودت درخواست کنی و اقدامات لازم رو انجام بدی.

وقتی راه خودت رو دنبال می‌کنی و از کسی تقلید نمی‌کنی، وقتی راه خودت رو خودت انتخاب می‌کنی؛ نمی دونی چه حالی داره رسیدن و دست یافتن به چیزایی که یه روزی برات آرزو بوده به قدری لذت داره که وقتی می‌رسی به کوچک‌ترین هدفی که خودت انتخاب کردی.تازه می‌فهمی چقدر آدم قوی بودی و خودت خبر نداشتی.تازه می فهمی طعم موفقیت یعنی چی.به آدمش هم بستگی نداره .استعداد و باهوش بودن شاید ۱۰ % از کل مسیر رو هم در برنگیره ولی وقتی قلبت می گه درسته یعنی درسته!

هر چیزی که با احساسات تو منطبق باشه دقیقا درسته و نباید هیچ شکی بهش داشته باشی. وقتی یه هدفی رو انتخاب کردی که احساس خوبی بهش داری. دیگه تمومه ! با کله باید بپری داخل هدفت. شک نکن که این هدفیه که تو رو به جایی که می خوای میرسونه. یادت نره این یه قانونه!!

فقط کافیه همه تلاش و تمرکز خودت رو بزاری روی همون هدفی که می خوای حتی اگه کوچیکه .روند پیشرفتت شاید اولش کند به نظر برسه ولی درست مثل رشد بامبو می مونه جوری که خودتم متوجه نمی شی.درست عین به معجزه و به رؤیایی که بهش نزدیک نزدیکی.فقط برو جلو و نترس…بالابری و پایین بیای همه چی رو قلبت تعیین می کنه . به صدای تپش های قلبت اطمینان کن. این صداها بهت میگن برو جلو . این نبض زندگی توست که باهات حرف میزنه.اعتماد کن به قلبت.

حتی زمانی که احساست به یک چیزی خوب نیست …بازم داره درست می گه چون اسمش قلبه.آگاهی یا همون الهامی که ما خوب می‌شناسیمش اول به اون می رسه بعد مغز منطقی .پس بهش حق‌بده بدونه چی می خوای!

درک کن که اون هیچ وقت بر علیه تو نیست. همیشه باهات هست. این قلب تو متصل به منبع عشق حقیقی هست.هر چی گفت بدون که عین حقیقته و تو هم باید بهش حق بدی که بدونه چی می خوای.

خدا کنه یه اتفاق خوب بیافته وسط زندگیمون

درست همینجا

وسط بی حوصلگی های روزانمون

نگرانی های شبانه مون

وسط زخمهای دلمون

اونجا که زندگی را هیچوقت زندگی نکردیم

یک اتفاق خوب بیافته

اونقدر خوب

که خاطرات سالها جنگیدن وخواستن ونرسیدن از یادمون بره

جوری که یک اتفاق خوب همین الان همین ساعت

همین حالا……. از پشت کوهای صبرمون طلوع کنه

طلوعی که غروبش

غروب همه ی غصه هامون باشه

برای همیشه

 نویسنده و محقق : نیلوفر متاجی

3 دیدگاه برای “بهش حق بده بدونه چی می خوای!

 1. atenazahedi19 گفته:

  اگه بخوام مسیر زندگیمو تغییر بدم و ازاد باشم.اونوقت چجوری اینده مطمئنی دارم.اگه مسیری رو که به اجبار طی میکنم رو رها کنم و به دنبال احساساتم باشم …واقعا پشیمون نمیشم که موقعیت قبلی که با سختی به دست میاد و هر چند تحملش سخته رو از دست دادم.لطفا پاسخی بدین که راضیم کنه…

  • milad pakar گفته:

   مسیری که بر پایه ی احساس خوب باشه به هیچ وجه پشیمانی به دنبال نداره.
   وقتی تصمیم میگیرید که زندگی خودتون رو بسیازید دقیقا جایی خواهید رفت که دلخواه شماست.

   ایا داشتن زندگی دلخواه باعث پشیمونی شماست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .