اثرموسیقی برذهن (ضمیر ناخودآگاه)

اثر موسیقی بر ذهن (ضمیر ناخودآگاه)

اثر موسیقی بر ذهن

موسیقی دارای ساختاری متفاوت است که برخی از آن‌ها قادرند روی ضمیر ناخودآگاه اثر مستقیم بگذارند که کماکان در زندگی روزمره‌مان همین مسئله به‌صراحت دیده می‌شود. به‌صورت کلی ما دو فرم موسیقی داریم: ۱ – موسیقی با کلام ۲ – موسیقی بی‌کلام
هر دو فرم از موسیقی می‌تواند هم خوب و هم نا خوب باشند اما هم‌اکنون علاقه‌مند هستیم اثرات آن را در زندگی روزمره‌مان شاهد باشیم. اگر دقت کرده باشید طریقه شکل‌گیری باور در ذهن یک شخص به دو طریق در ناخودآگاهش صورت می‌گیرد: شنیداری + دیداری. حدود ۴۰ درصد از باورهای هر انسان توسط مبحث شنیداری در حال ساخته‌شدن است و ۶۰ درصد به‌صورت تصاویر توأم با صوت است که موسیقی هم از این امر مستثنا نیست.

حال زمان آن رسیده است که با دیدی متفاوت به موسیقی بنگریم. در ساخت یک قطعه از موسیقی عواملی انسانی دخیل هستند مانند نوازنده‌ها، شاعران، خواننده شعر و … و این امربر کسی پوشیده نیست اما نکات بسیار مهمی در بارگذاری ضمیر ناخوداگاه وجود دارد که علاقه‌مند هستم با شما در میان بگذارم. به مدت ۲۰ سال است که در جهان علمی به سبک القاء کردن موسیقی به ناخودآگاه پدید آمده است که می‌تواند از نو ضمیر ناخودآگاه را مجدداً برنامه‌ریزی کند و از این علم تحت عنوان هیپنوتراپی یاد می‌شود که هم خوب است و هم خطرناک. اگر درست مورداستفاده قرار بگیرد قطعاً بسیار خوب است و برعکس.

بااطلاع از عوامل سازنده قطعه‌ای از موسیقی باید به تحقیقات جدیدی بپردازیم که در سال ۲۰۰۵ در جهان مطرح‌شده است. در این تحقیق بیان‌شده است که خود موسیقی دارای دو جنبه: ظاهری + باطنی است. جنبه ظاهری آن همان چیزی است که ما از موسیقی به شکل کاملاً سطحی آن را می‌شنویم و اما بخش باطنی همان چیزی است که ما به آن توجهی نداریم و امروزه با برنامه‌های قبلی روی افراد تأثیرات سوء می‌گذارد. در بخش باطنی موسیقی اندیشه و نیت عوامل سازنده قطعه موسیقی دخیل است و با آن قطعه قابل‌انتقال به ضمیر ناخودآگاهاست. وقتی شما شعر یا ملودی را به‌تنهایی می‌شنوید و صحه بر کلمات و ملودی می‌گذارید درواقع آن قطعه از موسیقی را تأیید می‌کنید یعنی از ضمیر خودآگاه خودتان آن را عبور می‌دهید و وقتی چنین امری انجام می‌شوید قطعاً تمام شعور، اندیشه و نیت عوامل ساخت موسیقی هم با خود شعر و آهنگ از خودآگاه بدون هیچ فیلتری عبور خواهد کرد و این‌گونه است که ناخودآگاه که دارای پردازش بسیار قوی است تمام این موارد را متوجه می‌شود و از نو برنامه‌ریزی می‌شود.

ناخودآگاه عموماً تمام پیام‌های معکوس را هم متوجه می‌شود و ازآنجا برخی از موسیقی‌های روز دنیا به سمت شیطان‌پرستی می‌رود معانی شعر آن‌ها در حالت برعکس (که خود یک علم است) دقیقاً برعکس آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم. به‌طورکلی ۹۵ درصد اشعار آهنگ‌های ایرانی غیر مثبت هستند و این اشعار بیشتر در زمینه‌های جدایی، دوری، طلاق، تنهایی، طرد شدن، خیانت، بی‌عشقی، بی‌وفایی، درد، خودکشی و …. هستند. ازآنجاکه قانون جذب به تعدد افکار (تمرکز غالب شخص) پاسخ مستقیم بر اساس احساس پشت آن افکارش می‌دهد، چه انتظاری می‌توانید از گوش دادن به این موسیقی‌ها داشته باشیم.

اشعار آهنگ‌هایی مانند:

خیلی ممنون، این‌قدر آسون، منو داغون کردی

واسه احساسی که داشتم، دلمو خون کردی

………………………………………………………….

مستی هم درد منو دیگه دوا نمی کنه

غم با زاده شده منو رها نمی کنه

تاثیر موسیقی بر ذهن

علاقه‌ی بسیاری از جوانان امروزی به سبک‌های رپ، متال، دارک، هاوس، راک و … که تمرکزشان روی موارد غیر مثبت است بسیاری از اخلاقیات و روحیات این جوانان را تحت تأثیر خودش قرار داده است و عموماً مشاهده می‌شود که در سنین پائین پرخاشگر، عصبی، کم‌طاقت، بسیار خشن، علاقه‌مند به تن‌پروری و … هستند. به علت مطالعات تخصصی‌ام بر روی روانشناسی موسیقی و اثراتش بر ذهن بوده است باید اعلام کنم که شاید از کنار برخی سبک‌ها و ساب ژانرها (زیرشاخه‌های سبک‌ها) به‌راحتی عبور می‌کنیم و اصلاً توجهی به سازنده موسیقی نداریم و همه‌چیز را سریعاً تأیید می‌کنیم. مثلاً سبکی به نام متال در لغت به معنای آهن و آهن‌آلات است اما در مبحث روانشناسی موسیقی به معنای «خراشیدن روح به‌وسیله ای بسیار تیز است.

اخیراً در دهه اخیر این‌گونه سبک‌ها روی به معکوس آهنگ آورده‌اند که این‌یک علم کاملاً تخصصی است که در هیپنوتراپی به‌گونه‌ای زیرکانه برعلیه مردم جامعه برای شیطان‌گرایی استفاده می‌شود. شما می‌توانید با نرم‌افزار ادوب آئودیشن اشعار را معکوس کرده و معنای هر کلمه را به‌صورت مجزا در کنار هم قرار دادن آن‌ها به دست آورید. گاها در برخی اشعار موارد مثبت و عادی به نظر می‌آید اما در معکوس کاملاً معناهای غیر مثبت دارند که ما برخی از این اشعار معکوس را از اینترنت وجود دارد تا آن‌ها را مطالعه نمایید و متوجه بشوید که چگونه بر ضمیر ناخودآگاه افراد تأثیر می‌گذارند.

امروزه موسیقی به اشعار و ملودی سوار شده روی‌هم گفته نمی‌شود. بلکه شعور و نیت تمامی عوامل هم موردبررسی قرار می‌گیرد که امری بسیار مهم است. شما نمی‌توانید به‌هیچ‌عنوان شعور درست موسیقی را به‌سادگی تشخیص بدهید چون مبحثی کاملاً تخصصی است. اما یک روش بسیار ساده برای تشخیص موسیقی خوب از نا خوب وجود دارد.

اگر به مدت ۶۰ روز موسیقی را برای گیاهانی حساس مانند بامبو پخش‌کنید اثرات آن‌ها را می‌توانید برای تحلیل مثبت یا غیر مثبت بودن آن سبک موسیقی نتیجه‌گیری‌هایی داشته باشید.

ما باید در روزگاری که همه‌چیز در اطراف ما علاقه‌مند هستند ما را در فاز فرکانسی غیر مثبت قرار دهند برای همیشه از موسیقی‌های غیر مثبت و هدفمند و ماهواره، اخبار تلویزیون، روزنامه (روزی‌نامه)، اتفاقات نا خوب، هم‌نشینی با افراد غیر مثبت و … دور نگهداریم وگرنه در سطحی از ارتعاش قرار می‌گیریم که نتایجش کاملاً مشهود است.

محقق: بهداد ساجدی حسینی

12 دیدگاه برای “اثرموسیقی برذهن (ضمیر ناخودآگاه)

 1. manicure گفته:

  I’m really enjoying the design and layout of your website.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me
  to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Superb work!

 2. رضا گفته:

  سلام
  شما که دیگه همه این قانون هارو گذروندید و به ثروت رسیدید پس چه فرقی براتون میکنه قیمت بیارید پاین ادمای پولدار که کارش ندارن فقط ادمای نیازمند لازم دازن که بودجمون نمیرسه برای خرید..یابگید برن وقتی به نتیجه رسیدن بیان بهاشوبدن وفایل بهتر بگیرن

  • asrarzehn گفته:

   سلام و درود بر شما

   در طول ماه چقدر برای خرید لباس و این مسائل خرج میکنین؟؟
   چرا برای پرداختن بهای موفقیت انقدر باید سخت باشه؟
   دوست خوبم هر چیزی بهایی دارد و اگه برانون مهم باشه- حتما برای رشد و موفقیت خودتون بها می پردازین
   شاد باشید

 3. atenazahedi19 گفته:

  سلام موسیقی هایی که به زبان دیگه هست مثلا انگلسسی و کره ای چطور؟ با اینکه به این زبان ها اشنایی نداریم بازم در نا خود اگاه تاثیر داره؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

  • milad pakar گفته:

   سلام.

   بحث این موضوع مفصل هست و در یک دوره ی انلاین به صورت تخصصی به این موضوع می پردازیم.
   ولی در حالت کلی جملات به زبان های بیگانه بی تاثیر نیست.ولی نمیتونه به قدرتمندی زبان مادری باشه.

   زبان های بیگانه بصورت کلی می تونن تاثیر داشته باشند ولی جملات مادری با جزئیات دقیق روی ذهن تاثیر میزارند.
   در زبان های بیگانه نیت و شعور پشت کلمات تاثیرگذار هستند نه خود کلمات

 4. asrarzehn گفته:

  با تشکر از شما دوست عزیز
  مبالغ در نظر گرفته شده حداقل مبلغی است که ما برای فروش محصولاتمان در نظر گرفته ایم . برای تولید یک محصول فرایند طولانی با صرف هزینه زیاد برای ما در بر دارد لذا واقعا برایمان مقدور نمیباشد قیمت را از این مبالغ که در سایت است پایینتر بیاوریم. نتیجه ای که یک شخص بد از خرید محصولات ما میگیرد به مراتب بالاتر از ارزش مادی است که میپردازد.
  موفق و پیروز باشید

  • رومینا گفته:

   سلام اساتید
   آقای ساجدی که اینا رو گفتند الان جدیدا در سمینارشون گفتند همه علوم دروغ است الان چرا در سایت شما این حرفها رو نمیزنند؟
   نتیجه ای که شخص بد از محصول شما میگیرد یعنی شخص خوب نتیجه نمیگیرد؟
   مگه محصولات شما فقط برای آدهای بد هست؟
   برام توضیح میدید؟

   • میلاد پاکار گفته:

    ایشون قبلا این مقاله رو در سایت نوشته بودن.
    الان ازشون خبر نداریم که چه کاری میکنن و چه عقایدی دارند

    محصولات ربطی به نوع ادم ها ندارن

 5. msi136651 گفته:

  باسلام.اگه میشه مبالغ رو پایین بیارین.بیشترشون سنگینه چون اکثرا بیشتر فایل هارو خریداری میکنن که هزینه اش زیاد میشه.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .